Oznámení: Zájezd Francie - Španělsko - Monako

Zájezd Francie - Španělsko - Monako

V květnu se vybraní žáci 5. – 9. ročníku zúčastnili školního zájezdu do Francie, Španělska a Monaka. Během 10 náročných dnů jsme měli možnost vidět a poznat nádherná místa západní Francie, jako jsou Rouen – historické město spjaté s Johankou z Arku, Etretat – nádherné místo na pobřeží Atlantiku, Honfleur – malebné středověké rybářské městečko, Arromanches – památné místo vylodění spojeneckých vojsk, Mont St. Michel – nádherné opevněné opatství nebo vyjít na nejvyšší písečnou dunu v Evropě Duna du Pylat. Ve Španělsku jsme poručili větru a dešti a po krátké zastávce v San Sebastiánu jsme přejeli do PamplonyZaragozy a Barcelony, kde jsme navštívili nejznámější památky Antony Gaudího jako jsou Sagrada Familia, Casa Milá nebo Casa Batlló, prošli jsme slavnou ulicí Las Ramblas, podívali se do přístavu a navštívili jsme Poble Español, kde jsme měli možnost vidět, jak žijí Španělé v různých oblastech Španělska. Poslední den jsme strávili v Monaku, kde jsme navštívili knížecí palác a oceánografické muzeum. Celkem jsme ujeli více než 5 500 km a pěšky ušli téměř 100 km. Věříme, že i přes náročnost trasy, si všichni účastníci výlet užili a odnesli si z něj krásné a nezapomenutelné vzpomínky.

IMG_111533541.jpg IMG_111532773.jpg

Vytvořeno 14. 6. 2019 12:07 uživatelem Ivana Cibulkova