Oznámení: Projekt EU "Back to School"

Projekt EU "Back to School"

V rámci projektu nazvaného  Back to School  navštívil  v pátek 19. 10. 2018 naši školu zaměstnanec Evropské komise – eurokomisař Ing. Marek Beran, Ph.D. V Bruselu pracuje již 11 let, a tak jeho vyprávění  o cílech a struktuře Evropské unie bylo podloženo mnohaletými zkušenostmi. Žáci 8. a 9. ročníků se tak dozvěděli spoustu informací  o Evropské unii, jejím členění, členských jazycích i úředních jazycích. Nastínil žákům možnosti, které členství  České republiky v Evropské unii přináší mladým lidem. Většina prezentace byla vedena v angličtině, menší část i ve francouzštině. Žáci se zapojili do diskuse o pozitivech, ale i negativech Evropské unie, zajímali se o evropské dotace a v závěru se formou soutěžního kvízu snažili prokázat své znalosti o Evropské unii. Vítězný tým byl odměněn typickými belgickými pralinkami a upomínkovými dárky.

Vytvořeno 24. 10. 2018 10:42 uživatelem Jaroslava Müllerová
Naposledy změněno 24. 10. 2018 10:42 uživatelem Jaroslava Müllerová