Ježíškova vnoučata

Když Dana Uhrová – třídní učitelka 2. A ZŠ Kvítková – přišla s nápadem zapojit se do projektu Ježíškova vnoučata, přijali ho děti i jejich rodiče s nadšením. Rozhodli se splnit přání klientů Domu pokojného stáří, které

DSC01366.jpgDSC01370.jpgDSC01383.jpg
DSC01386.jpgDSC01387.jpgDSC01391.jpg
školáci pravidelně s vychovatelkou školní družiny Irenou Novosadovou navštěvují.

Projekt vznikl na podzim roku 2016, kdy si novinářka Olga Štrejbarová při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě.

Loni na jaře zaujal projekt Český rozhlas, který se spojil se sociálními pracovníky domovů - a ti sepsali s klienty jejich vánoční přání. Při této příležitosti redakce zlínského vysílání objevila, že ZŠ Kvítková již deset let spolupracuje s Domem pokojného stáří a od jeho vzniku (leden 2015) i s Alzheimercentrem Zlín, kdy děti pravidelně přinášejí už jen svou přítomností tolik radosti seniorům, kteří zde bohužel mnohdy žijí bez zájmu vlastní rodiny. Toto téma pak Český rozhlas propojil s vyhlášeným projektem s nadějí, že se i ostatní školy přidají.

A teď ke splněným přáním. Ve středu 22. listopadu přišel do Domu pokojného stáří o trochu dříve ježíšek. Děti z 2. A předaly paní Jiřince televizor, který si přála; pan František chtěl zase čokoládu a autíčko z ní vyrobené a děti – malí Ježíšci – mu je přinesly. Pak ještě všem zazvonily zvonečkem, zazpívaly koledy, popřály pěkné Vánocenamalovaly vánoční obrázky.  Zpátky do školy se všichni vrátili s očima zarudlýma od pláče – tolik byli všichni dojatí a tolik byli šťastní, že mohli někomu splnit přání.​

Vytvořeno 22. 11. 2017 19:43 uživatelem Eva Plachá
Naposledy změněno 23. 11. 2017 8:19 uživatelem Eva Plachá