> DofE > Příspěvky > Rozhovor s účastníkem

Příspěvky

březen 11
Rozhovor s účastníkem

V březnovém rozhovoru s účastníkem jsem zabrousil do bronzové úrovně a tentokrát na otázky odpovídá Ondra Kopeček.

Proč jsi se rozhodl přihlásit do DofE?

Když nám byl program představován, ihned mě nadchla dobrodružná expedice. Mimo ní, ale také možnost výběru aktivit, a tak jsem již na začátku věděl, že mě do budoucna bude DofE hodně motivovat zejména v oblasti sportu.

Řekni mně a čtenářům, jaké aktivity ve své úrovni plníš?

Zdokonaluji se ve vaření (talent), ve sportu běhám a v dobrovolnictví doučuji anglický jazyk.

A jaké jsou tvé cíle v těchto aktivitách, popř. čeho bys chtěl dosáhnout?

V oblasti vaření bych rád na konci plnění bronzové úrovně uvařil svíčkovou, ve sportu chci celkově uběhnout 150 km dobrovolnictví naučit základní časy v angličtině.

Na začátku jsi zmínil dobrodružnou expedici, která tě již zanedlouho čeká. Už se na ni připravuješ a na co se těšíš nejvíce?

Zatím jsem přípravu nijak velice nezapočal, ale brzo nás účastníky čeká hromadná příprava a trénink (základy první pomoci, vaření, orientace v mapě...). Nejvíce se těším na místo, kde budeme stanovat, sice prozatím nevím, jakou lokalitu zvolíme, ale nejradši bych byl u jezera.

Zaujal mě výběr aktivity u dobrovolnictví - doučování angličtiny, jak se ti (a tvým žákům) daří?

Musím říct, že to není vůbec jednoduché. Doučuji dvě žákyně z páté třídy časy v angličtině. I přes to, že jsou hodiny s nimi někdy komplikované (sám bych se učitelem asi nemohl stát), můžu sám za sebe říct, že jim rád pomůžu a doučím je to, čemu nerozumí.

A troufáš si odhadnout, zda bys byl schopen naučit alespoň základně anglicky úplného neznalce?

Je těžké definovat si začátky. Myslím, že by záleželo zejména na něm, co by pro to byl ochoten udělat.

Poslední otázka zní: Co pro tebe program DofE znamená?

DofE je pro mě odreagování od každodenní rutiny. Běháním si vždy pročistím hlavu od všech negativ a nechám se unášet v mých myšlenkách. Při vaření je má maminka ráda, že jí vypomůžu v kuchyni a nakonec doučování, u kterého dělám něco užitečného pro ostatní.