Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
> DofE > Příspěvky > Ostrá expedice DofE
 

 Příspěvky

 
červen 01
Ostrá expedice DofE

DSC_1922.JPG

Ve dnech od 24.5-25.5 absolvovali všichni účastníci, jak z mladšího, tak i staršího týmu ostrou expedici bronzové úrovně. Tato započala na autobusovém nádraží ve Zlíně a společně všichni odjeli do obce Fryšták. Odtud ihned pokračovali na místo, kde se následně přenocovalo. Zde se všichni porozhlédli, nasvačili a plánovači cesty naplánovali další trasu.

Rozhodovalo se mezi dvěma variantami a nakonec se všichni rozhodli tak, že se bude pokračovat podle toho, jestli budou všichni trasu zvládat. Důležité je také zmínit to, že cílem expedice byl sběr odpadků a také poznávání přírody. V tomto byly oba týmy úspěšné a tak se také kromě nasbírání 2 pytlů odpadků seznámili s novými živočichy a hmyzem, který doposud neznali.

Po zdolání asi 12 km trasy se všichni přemístili na stanoviště. I přes únavu z cesty se všichni museli zapojit do stavění stanů. Nebyla to žádná hrůza, a tak měli účastníci asi za 15 minut hotovo.

Po této činnosti se vedení ujmuli kuchaři a všem uvařili jídlo. Večer, ještě před spaním, měl každý tým za úkol napsat esej o prvním dni a poté již následoval ne příliš vydatný spánek.

I přes to se ale všichni ráno vzbudili plní energie do dalšího dne. Ihned po snídani všichni sbalili stany a bylo rozhodnuto, že se z důvodu nedostatku vody půjde pro další zásoby do nedaleké studánky. Zde byla vody velmi čistá a chutná a někteří se rozhodli pro vyčištění pár počátečních metrů jejího toku. Po naplnění všech láhví jsme se opět vydali na naše tábořiště, zde jsme uklidili poslední nepořádek a podívali se, zda jsme zde nic nenechali. Následně nás již čekala pouze cesta přes nedaleké skály zpět do Fryštáku na autobus. Po příjezdu do Zlína se všichni rozloučili a tato expedice byla úspěšně dokončena.

(text: Zdeněk Ředina – účastník DofE)​

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou žádné komentáře.